Szkoła Główna Handlowa Warszawa nalepki ELS najnowsze 31.03.2019

PODSTAWOWE INFORMACJE O SZKOLE GŁÓWNEJ HANDLOWEJ W WARSZAWIE

Szkoła Główna Handlowa to najstarsza uczelnia ekonomiczna w Polsce. Jej historia sięga roku 1906, kiedy to w Warszawie założone zostały Prywatne Kursy Handlowe Męskie Augusta Zielińskiego. Szkoła kształci aktualnie ponad 15 tys. osób, w tym ponad 1100 .doktorantów i ponad 4 tys. na studiach podyplomowych. Na uczelni pracuje ok. 720 nauczycieli akademickich. Warszawska Szkoła oferuje studia licencjackie na 6 kierunkach ekonomicznych w języku polskim oraz na 4 kierunkach z językiem wykładowym angielskim, 14 kierunków w języku polskim i 5 w języku angielskim na studiach magisterskich, a także szeroki wybór kierunków na studiach podyplomowych. Budynki uczelni zlokalizowane są na warszawskim Śródmieściu, przy Alei Niepodległości, w pobliżu stacji metra Pole Mokotowskie.

SZKOŁA GŁÓWNA HANDLOWA W WARSZAWIE – DLACZEGO WARTO?

W „Rankingu Szkół Wyższych” SGH w ostatnich latach oscyluje w okolicach 10. miejsca, co daje jej pierwsze miejsce wśród polskich uczelni ekonomicznych. Studenci mają szansę na rozwój i zdobycie doświadczenia w biznesie, które przygotowuje ich do pracy na prestiżowych stanowiskach. SGH przeprowadza wiele badań z zakresu ekonomii, socjologii i polityki. W ramach warszawskiej szkoły działa szereg organizacji naukowych oraz sportowych do których należą studenci. Organizowane są rozmaite projekty edukacyjne i imprezy. Budynki SGH, w tym biblioteka i domy studenckie są dobrze wyposażone.

JAK PRZEBIEGA REKRUTACJA NA SGH?

Pierwszym krokiem jest zarejestrowanie się w systemie rekrutacyjnym, wprowadzenie swoich danych, wyników egzaminu maturalnego, informacji o olimpiadach i osiągnięciach sportowych oraz wybór kierunku. Następnie, kandydaci ubiegający się o miejsce na studiach stacjonarnych w języku polskim piszą test z wiedzy o przedsiębiorczości, z którego uzyskać mogą 100 punktów rekrutacyjnych. Osoby zakwalifikowane składają dokumenty na uczelni.

ELEKTRONICZNA LEGITYMACJA STUDENCKA SGH W WARSZAWIE

Każdy, kto pomyślnie przeszedł proces rekrutacji, dostaje elektroniczną legitymację studencka ELS. Legitymacja dla studenta SGH może pełnić funkcję karty bibliotecznej, a także karty debetowej MasterCard ELS do Eurokonta Intro.

ELS uprawnia do ulgowych przejazdów autobusami, pociągami, a także komunikacją miejską w Warszawie i może być wykorzystana jako nośnik biletów okresowych.

Szkoła Główna Handlowa SGH – naklejki ELS najnowsza edycja 31.03.2019 już dostępna!