Warszawska Szkoła filmowa nalepki na legitymacje studencką 31-03-2019

WARSZAWSKA SZKOŁA FILMOWA – OGÓLNE INFORMACJE

Warszawska Szkoła Filmowa to stosunkowo młoda uczelnia niepubliczna, powstała w 2004 roku. Założycielem i organem prowadzącym Szkołę jest Fundacja Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy LATERNA MAGICA. Od 2011 roku Szkoła posiada status uczelni wyższej. Odnowiony w 2010 roku budynek Warszawskiej Szkoły Filmowej mieści się na warszawskim Żoliborzu.

DLA KOGO STUDIA W WARSZAWSKIEJ SZKOLE FILMOWEJ?

Oprócz Szkoły Wyższej od 2014 roku prowadzone jest też  Liceum Filmowe, a od 2015- Gimnazjum Filmowe. Szkoła prowadzi 9 kierunków Studiów Licencjackich, Studia Międzynarodowe i Studia Podyplomowe. Studenci Warszawskiej Szkoły Filmowej to osoby twórcze, pasjonujące się szeroko pojętą kultura i filmem. Absolwenci uczelni są aktorami, reżyserami, krytykami filmowymi lub znajdują zatrudnienie w produkcji filmu. Studenci uczelni zaangażowani są w rozmaite projekty artystyczne. Mają też możliwość podjęcia stażu lub uczestniczenia w bezpłatnych kursach.

Wśród nauczycieli akademickich znaleźć można wybitne osobistości związane z polskim filmem, m.in. aktorów, reżyserów i scenarzystów.

JAK ZOSTAĆ STUDENTEM?

Proces rekrutacji w Warszawskiej Szkole Filmowej jest nieco skomplikowany w porównaniu z innymi szkołami. Jest to spowodowane tym, że jest to uczelnia artystyczna, oferująca studia filmowe i świadczy to, o jej wysokim poziomie. Podstawowym warunkiem przystąpienia do rekrutacji jest posiadanie dokumentu potwierdzającego wykształcenie średnie. Kandydat musi wypełnić ankietę i napisać list motywacyjny. Na niektórych kierunkach, np. na kierunku aktorskim, osoby rekrutujące się muszą też przejść rozmowę kwalifikacyjną. Na innych, o przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń.

DOSTAŁEŚ SIĘ NA STUDIA W WARSZAWSKIEJ SZKOLE FILMOWEJ – CO DALEJ?

Po immatrykulacji i uroczystym złożeniu ślubowania, osoba oficjalnie staje się studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Wtedy też, Dziekanat wydaje jej legitymację studencką, której ważność, należy przedłużać po upływie każdego semestru. Legitymacja potwierdza, iż osoba ją posiadająca, jest studentem. Za jej okazaniem, student może otrzymać ulgi na przejazdy krajowe i komunikacją miejską m.in. w Warszawie oraz ulgi na ceny biletów wstępu w określonych miejscach.

Warszawska Szkoła Filmowa – kup nowe hologramy na legitymacje ELS z datą 31.03.2019 już teraz!