WUM naleoki na legitymacje z datą 31.03.2019

WARSZAWSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY – PODSTAWOWE INFORMACJE

Warszawski Uniwersytet Medyczny to największa i jedna z najstarszych uczelni medycznych w Polsce – została założona w 1809 roku. Na uniwersytecie kształci się obecnie 9599 studentów, 530 doktorantów oraz 237 studentów studiów podyplomowych. Warszawska uczelnia jest miejscem pracy dla 1798 nauczycieli akademickich, w tym 179 profesorów tytularnych. Na uniwersytecie prowadzone są obecnie studia na 5 wydziałach, kandydaci mają do wyboru 19 kierunków medycznych. Kampus główny uczelni z nowoczesnymi budynkami zlokalizowany jest na warszawskiej Ochocie przy ulicy Żwirki i Wigury. Drugi kampus – kampus Lindleya znajduje się w południowej części Śródmieścia. Zakłady należące do poszczególnych kierunków, znajdują się także w innych częściach Warszawy.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ WARSZAWSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY?

Warszawski Uniwersytet Medyczny należy do najlepszych i najchętniej wybieranych uczelni w Warszawie. O prestiżu uniwersytetu świadczy coroczne czołowe miejsce w rankingu najlepszych polskich uczelni, a także fakt, że absolwenci warszawskiej uczelni z łatwością znajdują  zatrudnienie w zawodach medycznych. Ponadto, uniwersytet posiada profesjonalnie wyposażone szpitale, z których większość została wybudowana w ostatnich latach, dzięki czemu są to najnowocześniejsze szpitale w stolicy. Uczelnia oferuje swoim studentom wyjazdy w ramach programu Erasmus, możliwe dzięki współpracy z zagranicznymi uczelniami, udział w konferencjach naukowych, a także miejsca w akademikach, dobrze wyposażoną bibliotekę i różnego rodzaju ulgi.

JAK WYGLĄDA REKRUTACJA NA WUM?

Aby zostać studentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego należy zarejestrować się do internetowego systemu rekrutacji – IRK. Kandydat loguje się w systemie poprzez uzupełnienie danych, wybranie interesującego go kierunku, a w wyznaczonym terminie wpisuje wyniki egzaminu maturalnego. Oprócz wyników matury, w rekrutacji, pod uwagę brane są sukcesy w ogólnopolskich olimpiadach.

WARSZAWSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY – LEGITYMACJA STUDENCKA

Studenci Warszawskiego Uniwersytetu medycznego są identyfikowani za pomocą Elektronicznej Legitymacji Studenckiej. Otrzymuje ją każda osoba, która została zakwalifikowana na studia. ELS uprawnia do wielu ulg, m.in. na przejazd komunikacją miejską w Warszawie lub zniżek w niektórych restauracjach czy sklepach medycznych. Legitymacja studencka els jest zarazem kartą biblioteczną, a jej ważność należy przedłużać co pół roku.

Warszawski Uniwersytet Medyczny WUM – hologramy na legitymacje ELS 31.03.2019 r.